Na vsebino

Zakaj je dobra zgodba ključna za uspeh v prodaji?

Danes se nahajamo v poplavi teh in tistih zgodb. Da zgodba prodaja, nam govorijo vsi. O tem smo že toliko krat slišali, da se nam zdi, da gre za izmišljeno zgodbo samo. A dejstvo ostaja, da se z zgodbo lažje približamo svojim kupcem, predvsem pa nas pristna in izvirna zgodba loči od poplave drugih zgodb na trgu. Torej, če imamo poleg dobrega produkta ali storitev še zanimivo zgodbo, potem smo na poti do zmage.

Preden se odločimo, kakšna je naša zgodba in kdo vse v njej nastopa, je pomembno, da razumemo naslednje:

  • Ugotoviti moramo, kako v zgodbo vključiti interese našega občinstva, kar posledično ustvarja željo po nakupu.
  • Razumeti moramo, kako bo naša zgodba izzvala pozitivni čustveni odziv, kar posledično ustvarja željo po vključenosti.
  • Pri pripovedovanju zgodbe naj bo vključeno tudi občinstvo, kar posledično ustvarja željo po pripadnosti.

Tako z zgodbo pridobimo skupino ljudi, ki verjame v to, za kaj se zavzema tudi naš produkt, oziroma naše storitve. Pridobimo zvesto občinstvo.

Kot primer vzamimo našo dejavnost čebelarstva (navidezna blagovna znamka iz preteklih zapisov), kjer se s čebelarsko dejavnostjo tako ali drugače ukvarja cela družina. Ker so naše primarno občinstvo družine z majhnimi otroci, so dobri družinski odnosi del tudi naše zgodbe, prav tako promocija zdravega načina prehranjevanja pri otrocih. Med prispeva k zdravju otrok (naš interes) in tukaj se kaže želja po nakupu. Skrb staršev in starih staršev za zdravo prehranjevanje otrok (čustveni odziv) v nas spodbudi željo po vključenosti, da bi bili tudi naši otroci zdravi in vitalni. In navsezadnje dejstvo, da imamo tudi sami otroke, katerim želimo omogočiti dostop do najboljše prehrane, ustvarja željo po pripadnosti.

Vir: http://www.typo.si
Sanja Hadjur

Sanja Hadjur

www.typo.si

Od kulturologinje do grafične oblikovalke, z ljubeznijo do dobrih zgodb, Sanja je oblikovalka celostnih grafičnih podob, tiskovin, etiket in embalaže. Po naravi je zelo organizirana in natačna, kar že rahlo spominja na obsesivno-kompulzivno motnjo. Tako je celo življenje kot veverica nabirala razne odpadne škatlice in kozarčke ter jih ponovno uporabila. Embalaža ji predstavlja umetnost prodajne platforme in kreiranje interaktivnih vsebin ji požene veveričino kri direkt v žilo. Verjame v etični kodeks sanjskega podjetništva in vztraja pri samorealizaciji v poklicu. “Quirky” oblikovalka išče navdih v kulturah, drugačnosti in nekonformnosti, najbolj pa uživa v kolaboraciji z drugimi podjetniki, kot je ona sama. Več o njenem delu na www.typo.si.

Odkrijte Belo krajino
Spletna stran uporablja piškotke za izboljšanje uporabniške izkušnje in statistiko obiska. Več o piškotkih si lahko preberete tukaj