Na vsebino

Obvezna oprema, ko odprete podjetje

Kot pri večini stvari, ki jih postavimo na novo, so tudi pri podjetju začetki najtežji. Zdi se, kot da ni konca nalogam iz seznama nujnih opravil. In zato smo pripravili nekaj osnovih točki, pri katerih vam lahko na vašem začetku pomagamo mi. Razvrstili smo jih po logičnem zaporedju, na podlagi naših izkušenj, po katerem bi se lahko te procesi odvijali.

Da ne bo pomote - zavedamo se, da je pri odprtju podjetja potrebno opraviti veliko več, kot le teh nekaj točk. A to so izhodiščne točke za lažjo (spletno) prodajo.

1. ZAKUP DOMENE / SPLETNI NASLOV PODJETJA

Zakup domene je povezan z imenom podjetja oziroma blagovno znamko. Smiselno je, da že med samim snovanjem imena za vaše novo podjetje. Preverite ali je bilo ime že registrirano kot domena za spletno stran (www.ime-podjetja.si) To lahko preverite pri ponudnikih registracije domen.

2. SLUŽBENI / URADNI MAIL

Uradni oziroma službeni e-naslov podjetja se navezuje na nakup domene - [email protected] Vsekakor svetujemo, da že od samega začetka uporabljate uradni mail, saj je to veliko bolj profesionalno, kot če imamo naprmer osebni mail tudi za službene zadeve. Službeni mail z uradnim naslovom podjetja lahko uporabljamo oz. povežemo z obstoječim G-mail računom – torej iz enega mesta vidimo tako službeno kot osebno elektronsko pošto.

3. OBLIKOVANJE LOGOTIPA

Več o samem procesu oblikovanja logotipa si lahko preberete v našem zapisu z naslovom Oblikovanje logotipa, ki ga lahko najdete tukaj. Dobro je tudi, da razumete sledeče: Oblikovanje logotipa je proces. Kar bi na tem mestu poudarili je sledeče - izbira imena, zasnova slogana in oblikovanje logotipa so pri našem delu nerazdružljivo povezani. To pomeni, da je najboljše, da nas v proces vključite čim prej, kar lahko vam prihrani veliko časa in energije, saj je z odprtjem podjetja že tako ali tako veliko dela.

4. DRUŽABNA OMREŽJA

Izbira družabnega omrežja, kakor tudi sama komunikacija s potencialnimi naročniki oziroma kupci, je odvisna od storitve oziroma produkta, ki ga prodajate ali predstavljate. Ugotovi moramo tudi, ali je ste usmerjeni v B2B ali B2C kupca. Da bi torej posplošeno rekli, da je Facebook veliko bolje orodje za promocijo kot Instagram ali LinkedIn, pač ne gre - na svar moramo pogledati celostno in se odločiti za komunikacijski kanal, ki je najbolj primeren za vaš posel.

5. SPLETNA STRAN

Spletna stran je lahko vaš najboljši prodajalec - verjetno kar drzna izjava, ki pa jo lahko potrdimo na lastni izkušnji - več na to temo si lahko preberete na v zapisu, ki ga lahko najdete tukaj. Spletno stran si mora vsak podjetnik predstavljati kot nekakšno digitalno utrdbo, ki lahko zagotavlja konstantno pridobivanje novih kupcev ali naročnikov. Več o samem procesu zasnove spletne strani si lahko preberete v našem zapisu na tej povezavi.

!!! Ne pozabite na aktualne subvencije na področju digitalnega marketinga

Pravkar so bile objavljene tudi nove finančne spodbude na področju digitalnega marketinga. Konkretno subvencije za izdelavo spletne strani ali spletne trgovine. Povrnjene lahko dobite do 60% investicije v novo spletno stran/trgovino. Več o teh prijaznih spodbudah smo zapisali v zapis: >>> VAVČER ZA DIGITALNI MARKETING

Starkmat

Starkmat

STARKMAT >> Zanesljiva podpora podjetjem na področju spletnih rešitev in marketinga. Že od leta 2016 skrbimo za naročnike iz cele Slovenije.
Osredotočeni smo na uspeh in merljive rešitve.

Lahko vam pomagamo pri izdelavi spletne strani ali trgovine, postavitvi profesionalnega LinkedIn profila, vzpostavitvi avtomatiziranega sistema za pošiljanje mailov, izvedbi Facebook ali Google Ads kampanje, optimizaciji obstoječe spletne strani ali pomagamo z mentorskim programom.
Imate vprašanje za nas? Spoznajmo se.

www.starkmat.si | [email protected] | 040 643 733 | FB | LI


Odkrijte Belo krajino
Spletna stran uporablja piškotke za izboljšanje uporabniške izkušnje in statistiko obiska. Več o piškotkih si lahko preberete tukaj