Aljoša Matko dvakrat za Maribor

Danes popoldne je v Celju potekal štajerski derbi med celjskimi nogometaši in maribosrko ekipo. V začetni enajsterici je tekmo namesto Kronavetra začel Aljoša Matko in očitno se je trenerjeva poteza izkazala za več kot uspešno.

Po odločnem začetku Maribora je sledila primerna nadgradnja s hitrim vodstvom. Akcija je trajala nekaj časa, podal je Cretu, najprej dvakrat poskušal Požeg Vancaš, odbil Rozman, nato Mlakar v boju z domačimi branilci, ki niso uspeli izbiti in Matko je s spretnim odzivom iz bližine potisnil žogo ob vratnici v mrežo. 0:1 za Maribor v 14. minuti, kar je tudi rezultat 1. polčasa.

V 58. minuti je Požeg Vancaš znova ogrel dlani domačega vratarja, ki je kratko odbil, potem pa naj poteza tekme: Mlakar s podajo v sredino in Matko s peto čez golovo črto za povišanje vodstva in končni rezultat tekme 0:2 v korist NK Maribor.

Vir: NK Maribor