Belokranjski motokrosisti tekmovali tudi z Gajserjem

Najboljši slovenski motokrosisti so minulo soboto nastopili na drugi dirki državnega prvenstva v tej sezoni, ki so jo pripravili člani AMD Orehova vas. Poleg slovenskih so nastopili še dirkači iz Hrvaške, Avstrije in Madžarske. Na radizelski progi, ob kateri so bili tokrat prisotni tudi gledalci, je v odprti kategoriji blestel svetovni prvak Tim Gajser, ki je z veliko prednostjo dobil obe preizkušnji. V družbi najboljših pa so nastopili tudi motokrosisti AMD Kolpa.

Tekmovalci razredov MX2 in MX open so nastopili skupaj. V razredu MX2 je Denis Jakša zasedel skupno peto mesto, Martin Špehar pa je bil v odprtem razredu skupno 17.

V razredu Veterani 50 je bil Gorazd Vidic v skupnem seštevku sedmi, Bojan Škufca pa je zasedel osmo mesto.

Pred motokrosisti na domači sceni je zdaj daljši premor, saj bo tretja dirka, ki bo štela za točke državnega prvenstva, na sporedu 28. avgusta.