Celjani po zaslugi Matka do točke

Nogometaši Celja in Kopra so se v 17. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1. Celjanom je točko zagotovil Aljoša Matko.

Čeprav so bili Celjani v prvem pol času podjetnejši, Koper pa ni imel večjih priložnosti, se je v izteku polčasa razveselil vodilnega gola. Bede Amarachi Osuji je po prekršku v kazenskem prostoru zanesljivo izvedel 11-metrovko.

Aljoša Matko je v 60. minuti izenačil (1:1). Morozov, Ikwuemesi in Matko so kombinirali, Matko pa je z močnim strelom žogo poslal pod prečko.

Celjani so pred reprezentančnim premorom zadržali drugo mesto na lestvici in ohranili dve točki prednosti pred Koprom.