Člani RK Metlika prvič v 1/8 finala pokala Slovenije

Metličani so si s srčno in borbeno igro skozi celotno srečanje priskrbeli vstopnico za napredovanje. Naši fantje so neustrašno krenili v borbo z RK Črnomelj (1. B SRL) in 5 minut pred polčasom celo vodili z dvema zadetkoma, nato pa je sledilo nekaj napak v napadu, kar so Črnomaljci znali izkoristiti. Na odmor ob polčasu so odšli z golom prednosti (11:12).
V drugem polčasu so se domačini zbrali, zopet začeli igrati svojo igro in hitro prešli v vodstvo. Razlika je med tekmo nekajkrat dosegla celo 4 gole prednosti, končni rezultat pa je bil 27:25 za RK Metlika.

Pohvaliti je potrebno obe ekipi s trenerji, sodnika in seveda zveste navijače, ki so bili naš osmi igralec na igrišču.

Pri gostih so izstopali Uroš Mihelič (6), Žan Pezdirc (6), Gregor Stariha (4) in vratar Tomaž Peteh.
Pri domačinih pa Gašper Dokl (8), Klemen Bahor (5), Žiga Hutar (4), Marko Krajačič (4) in vratar Tadej Dragovan s 16 obrambami.

Žreb za naslednjo tekmo pokala bo jutri.

Vir: RK Metlika