Izjemno uspešen konec tedna za karateiste

Minuli konec tedna so se tekmovalci Karate kluba Črnomelj in Karate kluba Novo mesto, oboji pod vodstvom trenerja Franja Horna, udeležili dveh tekmovanj.

V soboto je v Sisku na Hrvaškem potekal tradicionalni 28. mednarodni turnir »Sisak cup«, kjer so tekmovalci nastopili v 301 nastopu iz 34 karate klubov iz 4 držav. Med njimi je bilo 8 naših tekmovalcev izjemno uspešnih, saj so v disciplini kate posamezno osvojili:

Zlati medalji: Swen Horn in Jakob Krašna

Srebrne medalje: Ester Horn, Michel Horn in Jurij Vid Horvat

Bronaste medalje: Lorena Horn, Ajda Živa Horvat in Ema Krašna

V nedeljo je v Ljubljani potekal 25. karate pokal osnovnih in srednjih šol, kjer je bilo 256 nastopov iz 24 karate klubov iz Slovenije. Na tekmovanju je nastopilo 22 naših tekmovalcev, ki so z osvojenimi 17 medaljami v skupnem seštevku klubov osvojili prvo mesto.

Zelo velik uspeh našega kluba je dosegel tekmovalec Nik Kovačič, ki je v kategoriji para karateja, osvojil odlično prvo mesto in smo nanj še posebej ponosni.

V posameznih nastopih (kata posamezno) so tekmovalci kluba osvojili:

Zlate medalje: Žiga Luštek, Lorena Horn, Ester Horn, Swen Horn, Michel Horn

Srebrne medalje: Sofia Milčinović Skalská, Jakob Krašna, Laura Razinger

Bronaste medalje: Ajda Živa Horvat, Ema Krašna, Ajla Ćurić

4. mesto: Zara Štefanič

V ekipnih nastopih (kata ekipno) so tekmovalci kluba osvojili:

Zlato medaljo: cicibanke (Lorena Horn, Sofia Milčinović Skalská in Ajda Živa Horvat)

Srebrni medalji: Ml. kadetinje (Ester Horn, Ema Krašna in Laura Razinger)
cicibani ( Rok Luič, Jakob Krašna in Vili Kramar)

Bronasti medalji: deklice (Any Ostanek, Lana Luič in Aila Mariella Zukanović)

Ml. kadeti (Swen Horn, Žiga Luštek in Jurij Vid Horvat)

V Ljubljani so na tekmovanju nastopali tudi: Zala Banovec, Zala Puhek, Nika Miketič in Saša Papež.

Vir: Karate klub Črnomelj