Odprto prvenstvo Avstrije v ju-jitsu

V nedeljo, 12. junija, se je na Dunaju odvijalo odprto prvenstvo Avstrije v ju-jitsu. ŠD Ninja je na tekmovanju nastopilo s tremi tekmovalkami. Vse tri tekmovalke so nastopile v svoji kadetski in na željo organizatorja tudi v članski kategoriji. Iva Simčič je bila v kategoriji kadetinj do 57 kg druga po nesrečnem porazu v finalu. V članski kategoriji do 62 kg pa je premagala vse nasprotnice in osvojila prvo mesto. Eva Puhek je med kadetinjami do 63 kg premagala vse nasprotnice in osvojila močno mednarodno tekmovanje, med članicami pa je zasedla tretje mesto. Rezultat bi lahko bil še boljši, če ne bi morala predati borbe proti domačinki, zaradi poškodbe. Nastja Simčič je v kadetski kategoriji do 63 kg bila druga, v članski pa je osvojila četrto mesto. Vsem trem puncam je bilo tekmovanje odlična popotnica za prihajajoče evropsko prvenstvo, ki bo v oktobru v Nemčiji.

Vir: ŠD Ninja