Tečejo tudi v snegu

V soboto je bilo na tekaškem sporedu 9. kolo Samoborske zimske trail lige. Ponavadi imajo tekači na voljo kratko in dolgo progo (8 in 16 km), tokrat pa so zaradi obilice snega vsi tekli na krajši razdalji.

Čeprav so tekli na enakih razdaljah, je točkovanje kljub temu upoštevano po prijavah kratka/dolga steza.

Stanko Brozovič (NOMAGO) je bil prijavljen na krajši razdalji in je s časom 1:14:41 zasedel 8. mesto v absolutni konkurenci, v svoji starostni skupini je zmagal. Rezultate najdete TUKAJ.

Maja Slak (Marathon Novo mesto) in Matjaž Pintarič (Tempoo Semič) sta bila prijavljena na daljšo progo, tekla pa sta na 8 km.

V absolutni ženski razvrstitvi si je Maja pritekla 6. mesto, v svoji kategoriji je stopila na 3. stopničko. REZULTATI

Matjaž je bil na absolutnem 7. mestu, v svoji kategoriji pa je ravno tako stopil na 3. stopničko. REZULTATI

Včeraj pa je Josip Petruša (Črnomelj) tekel na teku "6. Hervis Zimski polumaraton, Mrzli cener i Ledena petica" v Varaždinu, ki je ravno tako potekal v pravem zimskem vremenu pri 0 °C. Na vseh treh tekih je sodelovalo več kot 400 tekačic in tekačev iz Hrvaške, Slovenije in Madžarske.

Petruša se je udeležil polmaratona in v hendikepu zasedel 40., v absolutni razvrstitvi pa 75. mesto.