Več kot 200 udeležencev metliškega nočnega teka (rezultati, foto + video)

Včeraj zvečer je po mestnih ulicah Metlike potekal že 5. Nočni tek Metlika. Več kot 200 tekačic in tekačev je dobesedno uživalo v enkratnem vdušju na štartu, ob progi in v cilju.

Progo je najhitreje pretekel novomeški atlet Primož Kobe, ki je za 8-kilometrsko razdaljo potreboval le dobrih 28 minut, kar je tudi nov rekord proge. Najhitrejši Belokranjec je bil Gregor Laj na tretjem mestu.

Pri dekletih je bila na daljši progi najhitrejša Nina Težak iz Slamne vasi, druga je bila Tina Sajko in tretja Mateja Zupančič.

Na 4-kilometrskem teku je bilo prvih šest mest "rezerviranih" za Belokranjce, najhitrejši med njimi je bil Jaka Dragoš.

Tudi dekleta so se na krajši preizkušnji odrezala več kot odlično, prva mesta so pripadla Belokranjkam, razen tistega, najbolj žlahtnega odličja, ki si ga je priborila Anja Fink (AK Krka).