Urša Matotek tik pod stopničkami na balkanskem prvenstvu

Urša Matotek. Foto: Peter Kastelic/AZS

Drugi dan 77. balkanskega prvenstva v turškem Izmirju je Urša Matotek (Dolenjske Toplice) v skoku v daljino zasedla četrto mesto. 21-letna Belokranjka je preskočila 6,35 metra in za bronasto kolajno zaostala za devet centimetrov.

Slovenska atletika je na balkanskem prvenstvu sicer osvojila zlato, dve srebrni in štiri bronaste medalje. Rok Ferlan (Triglav Kranj) je v teku na 400 m osvojil naslov balkanskega atletskega prvaka. Zmagal je s časom 45,69 sekunde, kar je njegov osebni rekord. Srebrna sta bila Nika Glojnarič (Brežice) na 100 m ovire s 13,16 sekunde in Jan Vukovič (Kladivar) na 800 m (1:49,01). Bron so osvojili Filip Jakob Demšar (Mass) na 110 m ovire ter štafeti na 4 x 400 m in Leja Glojnarič (Brežice) v sedmeroboju.