Sklop delavnic: Obogatena resničnost s tehnologijami prihodnosti
RIC Bela krajina v partnerstvu s studiem CtrlArt organizira sklop 12-ih delavnic priprave 3D vsebin s programom Maya Autodesk, katere bodo uporabljene v končnem produktu projekta, tj. mobilna aplikacija za namene turizma, ki podpira obogateno (ang. 'Augmented Reality') in prepleteno resničnost (ang. 'Mixed Reality').
Prva delavnica bo v petek, 21. aprila 2017, ob 17. uri, v prostorih Podjetniškega inkubatorja Bela krajina. Delavnico bo v angleškem jeziku vodil Nadav Sagir iz Ljubljane, sicer izraelski strokovnjak za obogateno resničnost, z ogromno kreativnimi in tehničnimi znanji. Je tudi soustanovitelj Revolv-AR, mentor za animacijo na SAE Institute in ustanovitelj CtrlArt studia, ki ustvarja vsebine specializirane za AR in VR tehnologije in rešitve.
Vsebina 1/12 delavnice:
- raziskava nastajajočega sveta obogatene in prepletene resničnosti
- pregled pojava novih tehnologij in aplikacij danes in v prihodnosti
- pojasnitev, kaj je in kako deluje obogatena resničnost
- spoznavanje naprav in strojne opreme, ki so in bodo na voljo na trgu, ter namen njihove uporabe
- napoved vstopa AR tehnologije v B2B, industrijo, posameznikovo življenje
- prikaz in analiza primerov trenutnega stanja in uporabe AR ter izkušnje studia CtrlArt
- predstavitev procesa in pomena ustvarjanja vsebin v novem mediju (s poudarkom na ustvarjanju 3D vsebin za AR v kreativni industriji, filmu, animacijah, oglaševanju, prireditvah, kulturni dediščini) ter kako AR vpliva nanje
Delavnice bodo potekale od aprila do junija, 1x tedensko po 2 uri, predvidoma v četrtek ali petek v popoldanskih urah, glede na želje večine udeležencev.
K udeležbi vabljeni vsi, ki vas zanima kontinuirano delo v projektu z najnovejšimi programi in opremo, ki omogočajo obogateno resničnost. Neobvezujočo prijavo pošlji na [email protected] oz. obišči predstavitveno delavnico, kjer pridobiš več informacij, na podlagi katerih se odločiš za sodelovanje v projektu.
Projekt, ki nosi delovni naslov »Fell AR Slovenia«, je financiran s strani programa Pokolpje - Mreža inkubatorjev.