15. Tek po Lončariji

V soboto, 2. julija, se je v Ribnici odvijal 15. Tek po Lončariji. Prireditev se je začela že ob 17. uri z otroškimi teki in rekreativnim tekom na 2 km. Start glavnega teka je bil ob 18.30 uri. Na progo, dolgo dobrih 9,4 km v obliki osmice, se je pognalo kar 208 tekačev. Zmagovalec je bil Sebastjan Puš Matick, drugi Jože Šuštar ŠD Dobrepolje in tretji Jože Marolt. Med ženskami je bila najhitrejša Marjeta Stržinar RD Revoz, druga Špela Šipelj Pulz Šport in tretja Mateja Drobnič Ribnica. Glavnega teka so se udeležili tudi 3 naši člani, Matjaž Pintarič (42. mesto), Iztok Movern (52. mesto) in Mihaela Težak (99. mesto). Uradne rezultate najdete TUKAJ.

Zadnja prireditev pred poletnim premorom bo v soboto, 9. julija v Trebelnem ob 18. uri, kjer člani LD Trebelno pripravljajo 11. Tek po lovskih stečinah.

Vir: ŠTD Bela krajina