Belokranjci na Ivankinem teku

V Ivančni Gorici je v soboto potekal 3. Ivankin tek, ki je letos del Dolenjskega tekaškega pokala oz. Tekov Dolenjske.

Že pri pripravljanju prireditvenega prostora za Ivankin tek je dež lil kot »iz škafa«. Vreme se je res zarotilo proti organizatorjem, ki so vseeno upali, da bo do prvega štarta, ki je bil ob 10. uri, ko so se na progo podali tekači in tekačice na 12 in 5 km prenehalo deževati, vendar je dež kar vztrajal. Kljub temu se je teka udeležilo veliko tekačev in prav vsi so uspešno premagali progo na katero so se podali.

Seveda tudi tukaj ni šlo brez Belokranjcev.

Marjan Benc je bil najuspešnejši med vsemi tekmovalci, saj je na 5 km teku s časom 21:01 zmagal v absolutni konkurenci in seveda tudi v svoji kategoriji. Alenka Benc si je s časom 32:05 pritekla 8. mesto na 5 km v ženski konkurenci, v svoji kategoriji je bila šesta. Dennis Wraight pa se je preizkusil na 12 kilometrskem teku in z odličnim časom 1:13:15 dosegel 26. skupni čas, v svoji kategoriji pa je bil četrti.