Belokranjci na teku v Kostanjevici

V Kostanjevici na Krki je danes dopoldne potekal 32. Kostanjeviški tek, katerega so se udeležili tudi belokranjski tekači.

9-kilometrski tek je potekal po razgibani progi, tudi po makadamu in gozdni poti z višinsko razliko 120 metrov. Od Belokranjcev se je na teku najbolje odrezal Gregor Simčič (TKD Bela krajina), ki je zmagal v svoji kategoriji in bil absolutno drugi. Za prihod v cilj je potreboval natanko 33 minut. Matjaž Pintarič (TKD Bela krajina) je bil v svoji kategoriji četrti, Aleksander Riznič (Radio 1 Odeon) pa v svoji deseti.

Pri dekletih sta tekmovali dve Belokranjki in obe sta stali na stopničkah za zmagovalce. Ema Plut (Atletski klub Bela krjaina) je bila v svoji kategoriji druga, Barbara Matakovič (Radio 1 Odeon) pa tretja med svojimi vrstnicami.