Belokranjski tekači uspešni tudi na Gorjancih

V nedeljo je na Gorjancih potekal že 14. tek na Gorjance, ki šteje za Pokal Vzajemne v sklopu Tekov Dolenjske. Tokratna proga je bila nekoliko spremenjena, saj je bil štart in cilj pri Miklavževi koči, udeleženci pa so tekli 2 kroga v skupni dolžini 7.400 meterov.

Med dekleti je bila absolutno najhitrejša Tina Sajko (TKD Bela krajina), ki je prvo mesto pobrala tudi v svoji kategoriji. Skupaj s Tino se je na tretje mesto v kategoriji zavihtela še Maja Slak Hrnjak (TKD Bela krajina). Barbara Matakovič (Radio 1 Odeon) je bila v svoji kategoriji druga.

V moški kategoriji je od belokranjskih tekačev na 3. stopničko v svoji kategoriji stopil le Aleks Weiss (Fit Klub Novo mesto), na teku pa sta se dobro odrezala tudi Matjaž Pintarič in Anton Kambič (oba TKD Bela krajina).

Kratek video zapis s teka si lahko ogledate TUKAJ.