Kurtić zapečatil usodo Atenčanov

Jasmin Kurtić, ki je lansko poletje po skoraj desetih letih Italijo zamenjal za Grčijo, je bil ob včerajšnji gostujoči zmagi Paok-a nad zadnjeuvrščeno ekipo Apollon Smyrnis iz Aten, znova eden ključnih mož na igrišču.

Solunčani so bili dominantni od prvega sodnikovega žvižga, povedli pa so v 31. minuti, ko se je po strelu Kurtića žoga v kazenskem prostoru odbila do Thomasa Murga, ta pa jo je hladnokrvno pospravil v mrežo domačega vratarja. Usodo domačih je po izteku 90. minute zapečatil 33-letni Kanižaričan, ki je po prekršku v kazenskem prostoru izvedel enajstmetrovko in z zanesljivim strelom v spodnji desni vratarjev kot postavil končnih 2:0.

To je bil že 14. zadetek Kurtića v tej sezoni in tako ostaja najboljši strelec grške lige. Paok zaseda drugo mesto prvenstvene lestvice in za vodilnim Olympiakosom zaostaja za 9 točk.