Kurtić prvič v polno za Südtirol (video)

Jasmin Kurtić, ki je po krajši romunski epizodi v začetku januarja podpisal pogodbo z ekipo Südtirol, ki igra v Serie B, se je po slabih treh letih znova veselil zadetka na italijanskih tleh. 35-letni Kanižaričan je na gostovanju pri Catanzaru dosegel svoj prvi gol v dresu Südtirola. To mu je uspelo že v drugi minuti tekme, ko si je klub iz Bolzana priigral kot. S strani je pred domača vrata podal Daniele Casiraghi, v kazenskem prostoru pa je z glavo natančno meril Kurtić in žogo poslal za hrbet domačega vratarja Fulignatija. Catanzaro je nato do konca polčasa odgovoril z dvema zadetkoma, Južni Tirolci pa so končni izid 2:2 postavili v 59. minuti tekme.

“Smo odlična ekipa in to želimo dokazati na igrišču,” je bil po tekmi zadovoljen izkušeni Belokranjec, ki je igral do 63. minute.

Südtirol je trenutno na 14. mestu druge italijanske lige (Serie B) s sedmimi zmagami na 25 tekmah.