Padel je jesenski prvak (člani)

V soboto, 27.2., se je v Športni dvorani Metlika odvijala prvenstvena tekma 2.DRL proti ekipi jesenskih prvakov RK Ajdovščina. Tekma je bila tudi humanitarne narave. Zbirali smo prostovoljne prispevke za pomoč pri zdravljenju našemu bivšemu soigralcu in prijatelju Dominiku Lozarju ki se je pred mesecem in pol hudo poškodoval.

Začetek tekme je pripadel domačim. V 8 minuti so gosti z golom Svetnika Jana, povedli z rezultatom 3:4. Tako so do 18 minute prvega polčasa vodili z dvema goloma razlike, a so polčas zaključili z 11:12. V drugem polčasu so gosti v 34 minuti povečali razliko na 3 gole. Največja razlika v rezultatu je sledila v 37 minuti z rezultatom 14:18. Z golom Vinskega Dina in Dragovana Mateja so se Metličani približali rezultatu 17:18. Po 40. minuti je bila konstantna razlika 2 golov. Z golom Bedeja-Jakovinaca Tomislava so domači v 52 minuti dosegli izenačenje (23:23). V 54 min so se Metličani postavili na noge in zavodili z rezultatom 25:24. Ajdovščina je v zadnjih petih minutah popustila in
Metlika je tekmo uspešno zaključila z golom Dokla Gašperja (30:27).

Največ golov so dali: Bede-Jakovinac Tomi - 10, Dokl Gašper - 5, Vinski Dino - 3, Dragovan Matej - 3, Krajačič Jurij - 3.

Trenutno se RK Metlika na lestvici ekip nahaja na 6. mestu.

Vir: RK Metlika