Prvi zadetek Jureta Balkovca v novem dresu

Jure Balkovec. Foto: Alanyaspor

Slovenski reprezentančni branilec Jure Balkovec je v nedeljo v turškem prvenstvu prvič zadel za Alanyaspor, ki je pred domačimi navijači remiziral z Giresunsporjem z 1:1.

Čeprav so gostje že od četrte minute zaradi prejetega rdečega kartona igrali z igralcem manj, so v 65. minuti uspeli povesti po uspešno izvedeni enajstmetrovki. Domačim, ki so zapravili številne priložnosti, je točko v 81. minuti po strelu z razdalje prinesel 27-letni Belokranjec.

Alanyaspor, s katerim je Balkovec julija letos podpisal dveletno pogodbo, trenutno zaseda 11. mesto prvenstvene razpredelnice.