Belokranjci na 25. Šmarješkem teku

Včeraj in danes je v Šmarjeških Toplicah potekal že 25. Šmarješki tek. Včeraj je bil glavni trail tek dolg 19 kilometrov, na 300 in 600 metrov so tekli tudi otroci.

Današnji tek je v dolžino meril 8 km, potekal pa je pretežno po gozdu in parku, v naravi in le slab kilometer po asfaltu, zaradi česar jo imajo radi vsi ljubitelji rekreacije.

Krajša proga, dolga 2 km, poteka po parku hotela Terme Šmarješke Toplice in je namenjena vsem, ki si želijo sodelovati na prireditvi, pa poguma za daljšo progo še ne premorejo.

Ob 10. uri je potekal štart teka na 8 km, iz Bele krajine so se teka udeležili:

Ženska konkurenca (53 tekačic):

Maja Slak Hrnjak (ŠD 184), aboslutno 15. mesto, 6. v svoji kategoriji,
Mojca Stariha (TK Metlika), absolutno 25. mesto, 7. v svoji kategoriji,
Mihaela Težak (TKD Bela krajina), absolutno 26. mesto, 5. v svoji kategoriji,
Jasmina Jerčinovič (TKD Bela krajina), absolutno 28. mesto, 8. v svoji kategoriji in
Barbara Matakovič (Radio 1 Odeon), absolutno 29. mesto, 6. v svoji kategoriji.

Moška konkurenca (117 tekačev):

Gorazd Tekavec (Independent), absolutno 19. mesto, 5. v svoji kategoriji,
Aleks Weiss, absolutno 22. mesto, 6. v svoji kategoriji,
Matjaž Pintarič (TKD Bela krajina), absolutno 46. mesto, 13. v svoji kategoriji,
Ivan Božičevič, absolutno 70. mesto, 15. v svoji kategoriji in
Dennis Wraight (Marathon Novo mesto), absolutno 107. mesto, 10. v svoji kategoriji.

Rezultati na 8 km ABSOLUTNO.

Rezultati na 8 km KATEGORIJE.

Nekaj minut po štartu teka na 8 km je potekal štart na 2 km, tudi tukaj ni šlo brez Belokranjcev:

Najhitrejši je bil Marjan Benec (Bela krajina), ki je bil 4. absolutno, 14. je bil Patrik Totter (OŠ Loka Črnomelj) in 27. Tadej Jerčinovič (TKD Bela krajina).

Med dekleti je bila Anita Težak (TKD Bela krajina) na absolutnem 34. mestu.