Dennis Wright dvakrat zlat

Atletski klub Krka je prvič organiziral Veteransko državno prvenstvo. Za prvič je organizacija lepo uspela, tudi udeležba je bila pestra, saj so prišli tekmovalci iz Slovenije, Hrvaške, Srbije, Velika Britanije, Italije, Avstrije in Madžarske. Tekmovali so v starostnih kategorijah od 35-90 let. Najstarejši slovenski udeleženec Miro Rancje štel kar 84 let, najstarejši udeleženec nasploh, Nikola Turk pa je štel kar 87 let. Najstarejša ženska predstavnica je bila iz Hrvaške, Marija Sraga, ki šteje 80 let. Slovenska najstarejša tekmovalka pa je bila Iva Mohar z 76-imi leti.

Belo krajino je zastopal Dennis Wraight iz Belčjega vrha (Maraton Novo mesto), ki je domov odnesel kar dve zlati medalji in sicer na 1500m in 5000m. Bravo!