Matko junak derbija v Stožicah

Nogometaši ljubljanske Olimpije so v derbiju 6. kroga Prve lige Telemach izgubili proti Celju z 2:4 (1:2). Tako kot na zadnji medsebojni tekmi trenutno najboljših slovenskih klubov je bil junak Aljoša Matko, ki je spet dvakrat zatresel mrežo zmajev.

Hitri Črnomaljec je proti svojemu nekdanjemu klubu zadel že po manj kot minuti tekme v Stožicah. Globinsko podajo Marka Zabukovnika je lepo sprejel Jegor Prucev, ta je nato v kazenskem prostoru nesebično žogo oddal na svojo desno do Matka, ta pa jo je le še preusmeril v prazno mrežo za 1:0.

23-letnemu krilnemu napadalcu ni bilo težko znova zadeti niti v 48. minuti, ko je dobil dolgo podajo za hrbet odsotnih ljubljanskih branilcev in na koncu rutinirano premagal domačega vratarja Vidovška za 3:1.