Kako so igrali belokranjski nogometaši doma in na tujem?

Vrhunec 33. kroga Prve lige Telekom Slovenije, večni derbi Olimpija – Maribor, ni postregel z goli. Ljubljančani so tako zadržali prednost dveh točk pred drugim Mariborom. V 58. minuti je gostujoči trener Simon Rožman na zelenico poslal tudi Aljošo Matka, ki ga presenetljivo ni bilo v začetni enajsterici, vendar mladi Črnomaljec ni ogrozil ljubljanskih vrat. Rudi Požeg Vancaš v dresu vijoličastih tokrat ni dobil priložnosti.

Atalanta Josipa Iličića je v Serie A na gostovanju pri odpisani Parmi Jasmina Kurtića, ki se seli v nižji rang tekmovanja, slavila s 5:2, Iličić pa je podal ob prvem zadetku gostov. Kurtić je odigral celotno srečanje.

Jure Balkovec se je v turški Superligi veselil visoke zmage, saj je njegov Fatih Karagümrük doma s kar 5:1 ugnal predzadnje uvrščeni Genclerbirligi. Balkovec je igrišče zapustil v 81. minuti, ko je bila tekma že odločena.