Kolpa brez možnosti proti Rogaški

Košarkarji Kolpe so v 1. krogu Pokala Spar v Črnomlju pred sto gledalci gostili favorizirano Rogaško in pričakovano izgubili 66:92.

Gostje so srečanje odločno začeli in si že v prvi četrtini priigrali 12 točk prednosti. Tudi v nadaljevanju zmaga prvoligašev proti domačemu tretjeligašu ni bila pod vprašajem in Slatinčani so brez težav napredovali v naslednji krog pokalnega tekmovanja.

Pri Črnomaljcih je bil znova najučinkovitejši Jani Lapanja s 16-imi točkami, dve manj je dosegel Maj Rozman.

Trener Slatinčanov Dragiša Drobnjak je enakomerno razporedil minutažo, najučinkovitejši pa je bil Jordan Session z 19-imi točkami.

Košarkarji Kolpe bodo zdaj misli usmerili k sobotnemu obračunu 3. kola 3. SKL, ko bodo v domači dvorani gostili Vojnik G7.

Kolpa Črnomelj - Rogaška 66:92 (9:21, 19:26, 22:25, 16:20)