Kurtićeva Parma se seli v drugo ligo

Za konec 34. kroga italijanskega prvenstva je Parma Jasmina Kurtića gostovala pri Torinu in izgubila z 0:1, potem ko se je sredi drugega polčasa pod edini zadetek na srečanju vpisal Mergim Vojvoda. 32-letni Kanižaričan je srečanje začel na klopi za rezervne igralce, vendar je zaradi poškodbe Gastona Brugmana v igro vstopil že v 32. minuti.

Parma je v nizu šestih tekem brez zmage oziroma petih tekem brez točk, kar se je na koncu izkazalo kot usodno. Kurtić in soigralci imajo štiri kroge pred koncem sezone 12 točk zaostanka za Cagliarijem, ki zaseda 17. mesto oziroma zadnje mesto, ki ob koncu sezone še prinaša obstanek. Sardinijci so z zmago in remijem tudi boljši na medsebojnih obračunih v tej sezoni, kar pomeni, da se lahko Parma že pripravlja na prihodnjo sezono v drugoligaški konkurenci.

Vir: snportal