Matko zadel na štajerskem derbiju

Vrhunec 25. kroga Prve lige je bil štajerski derbi. Vodilno Celje je gostilo tretjeuvrščeni Maribor, tretji štajerski derbi v letošnji sezoni pa se je končal z nedločenim izidom 1:1 (0:0).

Za vodstvo Celjanov je kmalu po začetku drugega polčasa poskrbel Aljoša Matko, ki je domače navijače na stadionu Z'dežele razveselil v 49. minuti, ko je lepo sprejel Karničnikov predložek z leve strani v kazenski prostor in natančno odmeril strel ob vratnici v gol. To je bil že deveti zadetek v sezoni za 23-letnega Črnomaljca, ki ostaja prvi strelec moštva iz knežjega mesta.

Mariborčani so zaostanek izničili v 84. minuti, ko je izid izenačil Šoštarič Karič.