Področno tekmovanje v atletiki

V torek je bilo na atletskem stadionu Portovald v Novem mestu področno posamezno atletsko tekmovanje. Tekmovali so učenci in učenke področnega centra Dolenjske, ki so se na osnovi rezultatov občinskih prvenstev uvrstili v naslednjo stopnjo tekmovanja.

Seznam in rezultati učencev OŠ Mirana Jarca Črnomelj na področnem tekmovanju v atletiki:

6. mesto: krogla: 8,64m, štafeta

Štafeta starejši dečki: 8 . mesto 50,07s Štafeta starejše deklice: 6. mesto 55,26s

1. Žiga Dajčman 1. Kaja Pavše Grabrijan

2. Mark Ferfolja 2. Loti Čufer

3. Tadej Šajnovič 3. Urška Matotek

4. Asmir Zukanović 4. Nina Petkovič

Kevin Požek, učenec 9. razreda OŠ Komandanta Staneta Dragatuš, je osvojil prvo mesto v suvanju krogle na področnem atletskem tekmovanju v Novem mestu. To ga pelje na državno tekmovanje, ki bo 7. junija v Žalcu. Čestitamo.

Tekmovanja se je iz OŠ Metlika udeležilo 32 učencev. Doseženih je bilo kar nekaj odličnih rezultatov, saj jih je kar pet postalo področnih prvakov.

TIA MALEŠIČ METEŽ – 1. MESTO – TEK 60 m – rezultat 8,64 s – kategorija mlajše učenke

NINA KOŠELE – 1. MESTO – MET VORTEXA – rezultata 48,15 m – kategorija mlajše učenke

LEON PEČARIČ – 1. MESTO – TEK 300 m – rezultat 40,27 s – kategorija starejši učenci

VITA VINSKI – 1. MESTO – MET VORTEXA – rezultat 56,16 m – kategorija starejše učenke

MIHA REŽEK – 1. MESTO – MET VORTEXA – rezultat 69,71 m – kategorija starejši učenci

ŽAN ČERNIČ – 3. MESTO – SKOK VDALJINO – rezultat 5,64 m – kategorija starejši učenci

ŠTAFETA 4 X 100 m DEKLETA – (TIA MALEŠIČ METEŽ, JANA GOVEDNIK, NANA MIHELČIČ, VITA VINSKI) – 4. MESTO -rezultat 54,97

ŠTAFETA 4 x 100 m FANTJE – (JAN SEMENIČ, MARK ŠTEFANIČ, MATEO RAJAKOVIĆ, LEON PEČARIČ) – 5. MESTO – rezultat 49,43

JANA GOVEDNIK – 5. MESTO – TEK 300 m – rezultat 46,19 s – kategorija starejše učenke

KRISTJAN LUKEK – 7. MESTO – TEK 60 m – rezultata 8,58 s – kategorija mlajši učeni

LARA GORIČANEC – 7. MESTO – TEK 300 m – rezultata 49,96 s – kategorija mlajše učenke

MARIJA ŠTEFANIČ – 7. MESTO – MET VORTEXA – rezultat 42,00 m – kategorija starejše učenke

NANA MIHELČIČ – 8. MESTO – SKOK V DALJINO – 4,61 m – kategorija starejše učenke

Čestitke vsem tekmovalcem za dosežene rezultate.

Iz OŠ Vinica se je tekmovanja udeležilo pet učencev. Najboljši rezultat je dosegel učenec 7. razreda ŽAN MRAVINEC, ki je pri skoku v višino s preskočenimi 135 cm osvojil 5. mesto pri mlajših dečkih. V isti panogi je pri starejših deklicah AJŠA KAVŠEK iz 8. razreda s preskočenimi 135 cm osvojila 8. mesto . ŽIGA MRAVINEC iz 9. razreda je pri starejših dečkih s preskočenimi 155 cm dosegel 9. mesto. V teku na 600 metrov pri mlajših dečkih je MATEJ MALENŠEK (6. r) osvojil 6. mesto, KLEMEN PERŠIČ (6. r) pa 15. mesto.

Vir: OŠ Mirana Jarca Črnomelj, OŠ Komandanta Staneta Dragatuš, OŠ Metlika, OŠ Vinica