Veronikin pokal v Kamniku

Minuli vikend je v Kamniku potekal lokostrelski Veronikin pokal WRE in prva tekma za CEC. Skupno se je obeh tekem, ki sta potekali povezano ena za drugo, udeležilo 160 tekmovalcev iz desetih držav. Prve tekme za centralno evropski pokal so se udeležile tudi mladinke lokostrelskega kluba Paradoks Stella, Urška in Ivana ter kadet Domen. Slednji se je tokrat prvič udeležil mednarodne tekme in osvojil tudi črno WA target značko. Ivana Laharnar je na koncu zasedla 1. mesto in postavila nov državni rekord, ki znaša 636 krogov. Urška je bila tretja, Stella četrta, Domen pa 22. WRE pa so se udeležila le dekleta, saj taka tekmovanja potekajo v članski konkurenci, kar pomeni tekmovalna razdalja 70m. V kvalifikacijah se je na 12.mesto uvrstila Ivana, na 16. Urška in na 22. mesto Stella. V 1/16 finala so prav vse premagale svoje nasprotnice, nato pa je sledila osmina finala, kjer so naše lokostrelke morale žal priznati premoč svojim nasprotnicam. Končna uvrstitev je bilo 9. mesto.