Belokranjski tekači na 13. Dobrepoljskem teku

V soboto, 7. oktobra, je bil v sklopu prireditve 14. Dobrepoljsko vandranje izpeljan tudi 13. Dobrepoljski tek, ki je štel za letošnji dolenjski tekaški pokal in za občinsko prvenstvo občine Dobrepolje. Tek je bil vključen tudi v vseslovensko akcijo Športna unija Slovenije - Slovenija v gibanju.

Najprej so bili na sporedu trije otroški teki, glavni tekaški dogodek pa je bil rekreativni tek na 10 kilometrov, ki je na štart privabil 103 tekače in tekačice. Gre za drugi najbolj obiskani tek v trinajstletni zgodovini.

Tudi tokrat ni šlo brez Belokranjcev. Res, da sta bila tokrat samo dva v moški in ena v ženski konkurenci, vendar šteje kvaliteta in ne kvantiteta.

Matjaž Pintarič (Tempoo) je zasedel absolutno 22. mesto (v svoji kategoriji je bil 10.), Josip Petruša (Črnomelj) pa je v svoji kategoriji zmagal, absolutno je bil na 48. mestu.

Jasmina Jerčinovič (Griblje) je zasedla 9. mesto v ženski absolutni konkurenci in 5. v svoji starostni kategoriji