Uspehi mladih metliških košarkarjev

Ekipa starejših učencev OŠ Metlika. Foto: Zavod Novo mesto

V Novem mestu je včeraj potekalo področno prvenstvo v košarki za starejše učence. Naslov področnih prvakov je osvojila Osnovna šola Drska, ki je v finalu premagala starejše učence Osnovne šole Metlika. Ti so se z osvojenim drugim mestom uvrstili v četrtfinale pokala Slovenije. V tekmi za tretje mesto je bila Osnovna šola Grm boljša od Osnovne šole Mirana Jarca Črnomelj.

Uspeha pa se veseli tudi selekcija U14 Košarkarskega kluba Metlika, ki je v tem tednu kljub tesnemu porazu po podaljških v gosteh proti Krškem (76:73), osvojila prvo mesto v svoji skupini in napredovala v 1. SKL. Tam žreb mladim metliškim košarkarjem ni bil naklonjen, saj so dobili kvalitetne nasprotnike v ekipah Dravograda, Rogaške, Zlatoroga Laško, Elektra Šošter in prve ekipe KK Krka.

Nekaj utrinkov s področnega prvenstva za starejše učence v Novem mestu si lahko ogledate v galeriji.