V derbiju z Olimpijo Aljoša Matko zadel za delitev točk

Maribor, Ljudski vrt. Prva Liga Telekom Slovenije, 24. krog.

Teden z dvojnim programom in pestrim dogajanjem se je zaključil z derbijem, v dvoboj vodilnih vstopamo z enakom številom točk. Saša Gajser je po odlično opravljeni sežanski misiji za drugo tekmo na klopi posegel po štirih spremembah v začetni enajsterici: okreval je Klinar in zavzel mesto na desni strani obrambne vrste, od prve minute znova Mlakar, Vrhovec ter Matko. Med kandidate za nastop se vrača Pihler, Požeg Vancaš pa zaradi poškodbe tokrat na tribuni. Niso še nared Dervišević, Pirić in Mitrović, izven kadra Guerrico, Milec pa čaka na iztek kazni.

Vse o dogajanju v Ljudskem vrtu
1' gremo Maribor!
3' prvi poskus Vrhovca z razdalje, nenatančno

0:1 Delamea Mlinar (11)
Vodstvo gostov. Z glavo Delamea Mlinar, po predložku Ćorića iz prostega strela z leve strani.

14' ob dveh zaporednih kotih najprej Delamea Mlinar izbil pred Peričićem, nato Matko ne dovolj natančno
20' Delamea Mlinar znova najvišji v skoku v našem kazenskem prostoru, žoga ob desni vratnici
31' Frelih preprečil izenačenje: Klinar je podal z desne strani, Matko takoj poslal žogo pod prečko, gostujoči vratar pa z odličnim posredovanjem odbil v kot
40' rumeni karton Mlakar, zaradi nepravilnega oviranja vratarja Freliha
42' znova na preizkušnji gostujoči vratar, tokrat ob udarcu Mlakarja z 20m, odbil je v kot

1:1 MATKO (45+1)
Gooool! Ob najboljšem možnem trenutku izenačenje: dolga, natančna globinska podaja Klinarja, potem pa neustavljivo do zaključka in natančnega udarca v levi spodnji kot Matko.

KONEC PRVEGA POLČASA

46' nadaljujemo z nespremenjeno enajsterico
49' poskus Elšnika z razdalje je ukrotil Jug
52' obetaven protinapad, toda ob podaji Kronavetra žoga ni prišla do Mlakarja
52' prva menjava v našem moštvu, Pihler namesto Cretuja
66' menjava št. 2: Kronaveter-Bajde
75' poskus Ivanovića blokiran, na pravem mestu Jug
81' priložnost za goste, Vombergar iz obetavne situacije nenatančno
82' in še zadnja menjava v našem moštvu: Tavares namesto Vrhovca, gremo po zmago
86' v končnici bomo z igralcem več: izključen je Pavlović, z igrišča z drugim rumenim kartonom
90' še 3 minute derbija...
90+3' napadamo za zmago, po predložku Kolmaniča pred gol Vombergar izbil pred Matkom v kot

Vir: NK Maribor