Na vsebino

Prednost zgodbe trajnostne embalaže

Ne samo, da smo vse bolj obkroženi s trajnostnimi zgodbami, trend trajnostne embalaže je bliskovito prevzel žaromete prodajnih polic malih in velikih podjetij. Kaj pa ustvarja ta trend, ki je tukaj, da ostane? Število potrošnikov, z odgovornim odnosom do okolja, vse bolj narašča. Sprašujejo se, kakšne je ogljični odtis pri tranportu embalaže. In vse bolj jih zanima vpliv na podnebje pri odpadni embalaže. Najraje pa vidijo, da se embalaža ponovno uporabi - v obliki razgradljivosti ali pa njene ponovne rabe v smislu druge namembnosti.

Okoljsko ozaveščeni trg z naraščajočim številom potrošnikov je v razcvetu. Prevzem trajnostnih vrednot lahko pomeni za podjetje skok v prvo vrsto pred konkurenco. Prvi, ki kupi vstopnico za vlak, bo bližje kondukterju. Poleg tega pa trajnostne vrednote kažejo na prilagodljivost podjetja, uspeh in osredotočenost na boljšo prihodnost, kar kaže na prilagodljivost podjetja modernemu trgu. Platforma za prenos tega sporočila pa je lahko tudi trajnostna embalaža.

S trajnostno zgodbo pritegnemo bolj okoljsko ozaveščene potrošnike Hkrati pa si lahko odpremo vrata do novih poslovnih partnerjev, ki iščejo trajnostne zgodbe in so že zdavnaj postali zavezani “zelenim” vrednotam. Trajnostna zgodba in embalaža, širše gledano, v veliki meri prispevata h gibanju trajnostnega razvoja, podjetje pa na daleč kriči potrošnikom: “Tudi mi smo del vaše zgodbe!”

Vir: http://www.typo.si
Sanja Hadjur

Sanja Hadjur

www.typo.si

Od kulturologinje do grafične oblikovalke, z ljubeznijo do dobrih zgodb, Sanja je oblikovalka celostnih grafičnih podob, tiskovin, etiket in embalaže. Po naravi je zelo organizirana in natačna, kar že rahlo spominja na obsesivno-kompulzivno motnjo. Tako je celo življenje kot veverica nabirala razne odpadne škatlice in kozarčke ter jih ponovno uporabila. Embalaža ji predstavlja umetnost prodajne platforme in kreiranje interaktivnih vsebin ji požene veveričino kri direkt v žilo. Verjame v etični kodeks sanjskega podjetništva in vztraja pri samorealizaciji v poklicu. “Quirky” oblikovalka išče navdih v kulturah, drugačnosti in nekonformnosti, najbolj pa uživa v kolaboraciji z drugimi podjetniki, kot je ona sama. Več o njenem delu na www.typo.si.

Odkrijte Belo krajino
Spletna stran uporablja piškotke za izboljšanje uporabniške izkušnje in statistiko obiska. Več o piškotkih si lahko preberete tukaj