Marjan Benc na najvišji stopnički

Marjan Benc skrajno levo s številko 973.

Minulo soboto se je ob 20. uri zvečer v hrvaškem Brodu na Kupi pričel 10. mednarodni nočni polmaraton "Utrka prijateljstva".

Start in cilj 22 km dolge tekaške preizkušnje je bil na samem mejnem prehodu med državama. Poleg teka na polmaratonski progi so imeli tekači na voljo tudi udeležbo na 10 km teku, krajše otroške teke ter nordijsko hojo in pohodništvo.

Na 10 km teku je zmagal Marjan Benc (AK Bela krajina, na fotografiji skrajno levo, št. 973), drugi je bil Filip Tomković, tretji pri moških pa Anton Jordas. V ženski konkurenci je zmagala Maja Klen pred Natašo Vučenić.

Polmaraton je privabil približno 50 tekačic in tekačev, zmagovalec teka v moški konkurenci je bil Petko Drakulić, drugi Ivan Dobrović, tretji pa Dragan Kitak.

Pri dekletih je 22 km progo prva pretekla Radmila Maksimović, druga je bila Ksenija Vizentin, tretja Svetlana Žagar.

Čestitke tako tekačem kot tudi organizatorjem za mednarodni tek, ki poteka prek dveh držav.

Vir: Novi list