Na vsebino

3 metode za povečanje produktivnosti

V današnjih časih, ko čas kar hiti, smo tudi podjetniki razpeti med produktivnostjo in izčrpanostjo. Pojavi se frustracija in občutek, da nič ne naredimo, kljub temu, da delamo veliko. Ohranjanje zdravega ravnovesja med poklicnim in zasebnim življenjem je ključno za naš uspeh. Kako to doseči.

Metoda 1: Prioritete

Splošno pravilo je, da najpomemnejše in najbolj kreativne opravke naredimo v začetku dneva, ko imamo največ energije. Tiste, ki od nas zahtevajo manj napora, pa prihranimo za poznejše ure. Pomembno je le, da razumemo, katere opravke moramo nujno narediti.

Metoda 2: Čas je za odmor

Ena izmed preverjenih tehnik je, da si namensko začrtamo pavze. Sami pa presodimo, ali si vzamemo 5 minut premora vsakih 50 minut dela, ali pa 15 minut premora vsakih 45 minut dela. Pomembno je le, da si malo oddahnemo. V tem času se rahlo praztegnemo, spijemo kozarec vode in se nadihamo svežega zraka.

Metoda 3: Odstranimo motnje

V to kategorijo padejo družbeni mediji, elektronska pošta, klici in podobno. Opravljanje več stvari hkrati moti delovni proces. Torej, če je le možno, preverimo nova sporočila v času, ko imamo pavzo.

Pravilno prioritiziranje obveznosti, načrtna organizacija odmorov ter izklop blinkanja telefona znižuje možnost za izčrpanost. Če vsake toliko časa zamenjamo še okolje, se odpravimo na kratek sprehod v naravo ali do najbližje kavarne, pa bomo svojo produktivnost še povečali. Namreč raziskave kažejo, da zmerni hrup v okolici dviguje našo produktivnost.

Vir: http://www.typo.si
Sanja Hadjur

Sanja Hadjur

www.typo.si

Od kulturologinje do grafične oblikovalke, z ljubeznijo do dobrih zgodb, Sanja je oblikovalka celostnih grafičnih podob, tiskovin, etiket in embalaže. Po naravi je zelo organizirana in natačna, kar že rahlo spominja na obsesivno-kompulzivno motnjo. Tako je celo življenje kot veverica nabirala razne odpadne škatlice in kozarčke ter jih ponovno uporabila. Embalaža ji predstavlja umetnost prodajne platforme in kreiranje interaktivnih vsebin ji požene veveričino kri direkt v žilo. Verjame v etični kodeks sanjskega podjetništva in vztraja pri samorealizaciji v poklicu. “Quirky” oblikovalka išče navdih v kulturah, drugačnosti in nekonformnosti, najbolj pa uživa v kolaboraciji z drugimi podjetniki, kot je ona sama. Več o njenem delu na www.typo.si.

Odkrijte Belo krajino
Spletna stran uporablja piškotke za izboljšanje uporabniške izkušnje in statistiko obiska. Več o piškotkih si lahko preberete tukaj